Järgi meie 5 sammu, kui oled pärinud maja

Kui Sinu lähedane on hiljuti surnud ja pärandanud Sulle oma maja, on see Sinu jaoks emotsionaalselt kindlasti väga raske.

See võib olla väga keeruline aeg – Sa pead hakkama saama kurbusega ja samas pead otsustama, mida teha majaga. Kuid me soovime Sind aidata võimalikult palju.

Selles postituses leiad samm-sammulise juhise selle kohta, mida teha, kui oled pärinud maja.

 

Mida teha, kui oled pärinud maja

 

1. Hinga sügavalt sisse: kuigi Sa võib-olla soovid koheselt mõelda, mida majaga teha, ära kiirusta selle protsessiga. Sa oled hetkel emotsioonide küüsis ja viimane asi, mida teha, on langetada otsus, mida Sa hiljem kahetsed.

Kui Su mõtted on selginenud, siis ootab maja endiselt Sind.

 

2. Maksa ära kõik tasumata arved: järgmisena hoolitse kõikide lõpetamata majaomaniku kohustuste eest. Näiteks uuenda kindlustuslepingut, tasu kommunaalkulud ja kui majal on kodulaen, siis jätka neid makseid.

Maksa arved

3. Lase maja ära hinnata: sel ajal, kui mõtled, mis edasi teha, lase maja ära hinnata. See võib olla keeruline, kui kõik asjad on veel majas sees, kuid kui tead maja väärtust, võib see Sul aidata kaaluda järgmisi samme.

Isegi kui Sa tead maja kunagist ostuhinda, siis see on aja jooksul tõenäoliselt muutunud.

 

4. Räägi pereliikmetega: kui Sa ei ole maja ainupärija, pead Sa enne maja puudutava otsuse langetamist rääkima kõikide osapooltega. Kutsu kõik asjaga seotud inimesed kokku, et otsustada järgmiste sammude üle.

 

5. Langeta otsus: peale maja pärimist on tegelikult ainult kolm võimalikku varianti: müüa, üürida välja või lasta ühel osapoolel selles elada. Üldiselt on nii, et kui majal on rohkem kui üks pärija, siis on kõige lihtsam variant maja müümine.

Kui keegi pärijatest soovib majas elada, siis on heaks variandiks see, et see inimene ostab ülejäänutelt maja välja. Kui oled aga ainupärija, siis oleneb otsus puhtalt Sinust endast.

Maja pärandamine

Ja ära unusta küsida abi: vaatamata sellele, mida otsustad, tuleb Sul tõenäoliselt maja paljudest asjadest tühjendada. Selleks on parim viis, et lahkunu lähedased vaatavad esmalt majas esemed üle ja võtavad soovitud esemed endale.

Kui kõigil on selleks võimalus olnud, mõtle, mida teha alles jäänud asjadega – kas müüd või annetad.

 

Lase Nutilaol end aidata

Olenevalt kodulaenu maksete suurusest, tuleb Sul maja kas müüa või välja üürida varem, kui Sa oleksid seda soovinud. Kui oled sellises olukorras, kaalu minilao üürimist, kus saad hoiustada majas olevaid asju, kuniks oled valmis need läbi vaatama.

Kui oled selleks lõpuks valmis, ootavad majas olnud esemed Sind minilaos.

Parim Miniladu Jüris - Kiire Ja Lihtne Üüriprotsess!

Meil on panipaigad alates 2 m² (mahutab umbes 20 tavamõõdus kasti) kuni 10 m² (mahutab umbes 100 tavamõõdus kasti).

Saad esimed kaks kuud -50 % soodsamalt

Kiire & Lihtne Üürimine

Vali ruum, mida Sa vajad ja pääsed juba täna ligi!

Täpselt nii suur nagu Sa tahad

Saame olla Sulle abiks alates 2 m² panipaigaga.

Avatud 24 tundi päevas

Meie hoone on klientidele avatud ööpäev läbi.

Parim Asukoht

Mugav ligipääs ja tasuta parkimine otse ukse ees.