Milline on parim lahendus pikaajaliseks hoiustamiseks?

Mitmed muutused Sinu elus võivad viia selleni, et Sa vajad ruumi asjade pikaajaliseks hoiustamiseks – alates välismaale pikemaks perioodiks kolimisest kuni hooajaliste asjade hoiustamiseni lähitulevikus kasutamiseks.

Olenemata sellest, kas Sa leiad ruumi hoiustamiseks kodus või kodulähedasest minilaost, pole parima hoiustamisviisi leidmine lihtne protsess.

Usaldusväärsete ladustamis- ja pakkimisprofessionaalidena aitavad nutilao spetsialistid valida Sinu jaoks parima lahenduse Sinu esemete pikaajaliseks hoiustamiseks.

Kodus pikaajalise hoiustamise näpunäited

Kas Sa oled viimaks koristamas oma kappe ja viimas vanu asju pööningule? Kas viid mõned fotoalbumid, filmid, heliplaadid ja teised hinnalised mälestused alla keldrisse?

Kodumasinad, mööbel ja sentimentaalse väärtusega või hooajalised esemed, mida Sa plaanid hoiustada oma kodus, tuleb eluea pikendamiseks korralikult pakkida.

Mööbli pakkimine

Kui Sa hoiustad kõike kodus, pea meeles järgmisi pikaajalise hoiustamise nõuandeid:

Paki korralikult. See tundub lihtne, kuid seda tuleb siiski rõhutada. Liikumise ja kahjustuste vältimiseks täida kastid täiendava materjaliga ning aseta kastid ja muud anumad turvaliselt.

Kasuta õigeid materjale. Kasuta uusi kaste, mis on tugevad ja terved. Veendu, et õrnad ja kergesti purunevad esemed oleksid pakitud kaitsekilede ja materjalide, nagu näiteks mullikile, kortsutatud ajalehe või madratsikatte sisse.

Aseta riided plastikkastidesse või garderoobikastidesse ja hoia neid kuivas, pimedas ja jahedas ruumis.

Puhasta ja õhuta seadmed. Enne kodumasinate hoiule panekut puhasta ja õhuta need põhjalikult. Ventilatsiooni ja õhuvoolu soodustamiseks jäta kõigil uksed praokile.

Kaitse mööblit. Üleliigse tolmu eemaldamiseks puhasta mööbel põhjalikult tolmuimejaga. Poleeri puitpinnad, et puit püsiks terve ja hallitusvaba. Kaitseks kata polster valgete puuvillaste linadega (sellistega, mis ei anna värvi).

Ole organiseeritud. Tee inventuur asjade kohta, mida hoiustad pikaajaliselt ning märgista kastid ja karbid siltidega, millel on kirjas seesolevad esemed.

Organiseeritud kolimine

Nõuanded, kuidas leida väikeladu pikaajaliseks hoiustamiseks

Kodu, kui see üldse kõne alla tuleb, ei pruugi olla Sinu jaoks just kõige kindlam valik asjade ladustamiseks.

Seetõttu võib turvalise, hästitoimiva ja kvaliteetse nutilao panipaiga kasutamine anda Sulle rohkem meelerahu, eriti kui oled kolimas kaugele või väiksemale pinnale.

Tõepoolest pakub minilao pikaajaline üürimine mitmeid eeliseid, et hoida Sinu esemeid pika aja jooksul kaitstuna. Et kõik sujuks ladusalt, ära unusta tähelepanu pöörata olulistele hoiustamisnõuannetele.

Enne kui valid omale sobivaima lahenduse pikaajaliseks hoiustamiseks, kaalu kindlasti järgmisi faktoreid.

Suurus on oluline. Selgita välja, kui palju esemeid Sul on vaja pikaajaliselt hoiustada ja vali õige panipaiga suurus.

Hoone funktsioonid, mugavus ja asukoht. Kas hoiustada esemeid garaažis või köetavas siseruumis?

Köetavad panipaigad kaitsevad temperatuuritundlikke esemeid (elektroonika, puitmööbel, paberidokumendid ja dekoratsioonid) külmast ilmast, hallitusest ja niiskusest põhjustatud kahjustuste eest.

Kui Sa jätad oma esemed minilattu pikemaks kui üheks hooajaks, on parim valida köetav panipaik. Samal ajal on 1. korrusel paiknevate miniladude eeliseks võimalus esemeid kiirelt ja kergelt sisse ja välja liigutada.

Asukoht ja turvalisus. Kas Sa vajad väikeladu oma kodu vahetus läheduses? Kas Sa otsid kõige paindlikumaid lahtiolekuaegu?

See, kui sageli Sul on vaja ligipääsu oma asjadele, võib määrata asukoha tähtsuse, juurdepääsu kerguse ja turvameetmed.

Kui Sa ei käi oma asju regulaarselt kontrollimas, veendu, et minilao kõik panipaigad oleksid hästi valgustatud ja varustatud seadmetega nagu videovalve ja liikumisandur.

Iga kord, kui Sinu panipaigas on liikumine, peaksid saama mobiilirakendusse teate.

Kindlustus. Eestis on väga raske oma asju kindlustada ajaks, mil hoiad neid minilaos. Küsi Nutilao klienditoest kindlustusmaakleri kontaktid, kohe kui Sul on valmis minilaos hoiustatavate esemete nimekiri.

Makseviisid. Sisesta üürimisel enda pangakaardi andmed automaatsete maksete jaoks, sest see on Sulle mugavaim viis, eriti kui viibid mõnda aega eemal.

Muud pikaajalise ladustamine nõuanded

Kas papp- ja plastkastid on parimad pikaajaliseks hoiustamiseks?

Pappkastid on kõige lihtsamad ja odavamad kiireks kolimiseks, lühiajaliseks hoiustamiseks ja juhul, kui Sul on palju asju pakkida.

Kuid kui Sa ei plaani asju niipea lahti pakkida, on parimaks valikuks plastkastid. See on kõige vastupidavam lahendus mitteõrnadele esemetele nagu riided, raamatud, ning esemetele, mis on vastuvõtlikud tolmule, mustusele ja niiskuskahjustustele.

(Rääkimata sellest, et need on visuaalselt palju meeldivamad, kui ladustad neid oma kodu nähtavatel aladel.)

Milliseid esemeid ei tohi mitte kunagi miniladudes hoiustada?

Keelatud on hoiustada tuleohtlikke aineid, toitu, kergesti riknevaid tooteid, narkootikume, relvi, laskemoona, lõhkeaineid, varastatud esemeid, ehteid, kunstiteoseid, midagi surnut või elavat või asendamatut vara, millel on suur rahaline või sentimentaalne väärtus.

Millise suurusega nutiladu on parim pikaajaliseks hoiustamiseks?

2 m² nutiladu on parim väikese mööbli, hooajaliste esemete või mõne kasti hoiustamiseks. 10 m² nutiladu on keskmise magamistoa suurune ja sinna mahub keskmise majapidamise sisustus.

Väike nutiladu

Parim Miniladu Jüris - Kiire Ja Lihtne Üüriprotsess!

Meil on panipaigad alates 2 m² (mahutab umbes 20 tavamõõdus kasti) kuni 10 m² (mahutab umbes 100 tavamõõdus kasti).

Saad esimed kaks kuud -50 % soodsamalt

Kiire & Lihtne Üürimine

Vali ruum, mida Sa vajad ja pääsed juba täna ligi!

Täpselt nii suur nagu Sa tahad

Saame olla Sulle abiks alates 2 m² panipaigaga.

Avatud 24 tundi päevas

Meie hoone on klientidele avatud ööpäev läbi.

Parim Asukoht

Mugav ligipääs ja tasuta parkimine otse ukse ees.